Devlet Bahçeli: Cumhur İttifakı devam edecektir, bizde çatlama olmaz

İHA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı namazının ardından MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in Beştepe’deki anıt mezarını ziyaret etti.

Bahçeli, burada okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Alparslan Türkeş’in kabrine kırmızı beyaz karanfil bıraktı, bakır ibrikle su döktü.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Bahçeli, Türk milletinin Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

“Toplumda hayatı zehirlemekten bir türlü vazgeçemiyorlar”

“Türk siyasetinde kargaşa, kavga oluşturmak isteyen unsurların her gün yalan fitne üzerinden görüş beyan ediyorlar.” diye konuşan MHP lideri Bahçeli, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Bu da toplumun belli kesimlerini rahatsız ediyor. Bütün seçimler geçmiştir. 2028’e kadar olan süre içinde Cumhur İttifakı’nın önünde 4 önemli yıl bulunmaktadır. Yapısal reformların gerçekleşeceği, kurumsal yapının yerleşeceği, demokratik yaklaşımların daha da gelişeceği bir ortamlar milletin huzurunda bulunurken, ‘hükümet çatlayacak’ gibi milleti karamsarlığa iten, geçim pahalılığından, hayat pahalılığından bahsediyorlar ama toplumda hayatı zehirlemekten bir türlü vazgeçemiyorlar.

“Bir ne kerpiç ne toprağız, kaya gibi Cumhur İttifakı’yız”

O nedenle sayın Cumhurbaşkanının kararlı tutumu, Cumhur İttifakı’nın birleşenlerinin uyumlu çalışmaları ve millet için her türlü fedakarlığa hazır olmaları gelecek için Türkiye’nin önemli meselelerinin çözümü için çok büyük bir program hayata geçirecektir. Ümitliyiz, güvenliyiz. Cumhur İttifakı devam edecektir, bizde çatlama olmaz. Bir ne kerpiç ne toprağız. Kaya gibi Cumhur İttifakı’yız.

“MHP, Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındadır”

MHP lideri Bahçeli, partisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte olduğunu vurgulayarak, açıklamasına şu sözlerle devam etti:

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir